ثبت نام


اهدای مجمتع آموزشی و پژوهشی به دانشگاه مازندران

۱۳۹۹/۱۲/۲۳
1498

 

دکتر عباس مصلی‌نژاد به نمایندگی از طرف بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد و  از طریق بنیاد حامیان علم و فناوری ایران، مجموعهای را به  ارزش نزدیک به صد میلیارد تومان به دانشکده گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی به دانشگاه مازندران اهدا کرد. این مجتمع دارای عرصه‌ای به وسعت 3 هزار و 793 مترمربع و اعیان  ۴۷۴ مترمربع در پنج طبقه است.

این مجموعه، دارای امکانات وسیع آموزشی و پژوهشی نظیر کلاس‌های درس، کارگاه، آزمایشگاه و سایت است. تمامی کلاس‌ها مجهز به ویدئوپرژکتور، وایت برد و صندلی‌های مناسب، سیستم گرمایشی و سرمایشی، وسایل آزمایشگاه برق و مکانیک و فیزیک عمران هستند. همچنین امکانات اداری و آموزشی، ۲۵ هزار جلد کتاب و زیرساخت فیبر نوری نیز در این مجتمع وجود دارد

همچنین، محمدجعفر شکیب مجموعه‌ای را در اختیار بنیاد حامیان علم و فناوری ایران قرار داده تا بعد از بررسی و رایزنی‌، این مجموعه به پارک علم و فناوری زنجان اهدا شود. بنیاد حامیان علم و فناوری ایران در حال پیگیری مراحل قانونی و انتقال این مجموعه است.

پویش اهدای تبلت

تداوم همه‌گیری کووید 19 و ناتوانی بعضی از دانشجویان در دسترسی به امکانات سخت‌افزاری برای شرکت در کلاس‌های مجازی و فعالیت‌های آموزشی سبب شد تا بنیاد حامیان علم و فناوری ایران پویشی را با موضوع اهدای تبلت به دانشجویان نیازمند در دانشگاه‌های کشور راهاندازی کند.

هدف این پویش، اهدای ۱۲ هزار و ۱۰۰ تبلت به دانشجویان نیازمند در دانشگاه‌های کشور است. به این صورت که در هر یک از ۱۱۰ دانشگاه کشور، ۱۱۰ دانشجوی متقاضی دریافت تبلت، توسط دانشگاهها معرفی میشوند.

در این زمینه با خیرین و نهادهای غیردولتی نیز مذاکراتی به عمل آمده است.

شبکه بنیادهای حامی دانشگاه‌های دولتی کشور نیز در این پویش فعال هستند. یکی از موفق‌ترین بنیادها در این زمینه بنیاد دانشکده فنی دانشگاه تهران است که مبلغ 300 میلیون تومان به این پویش اهدا کرده است.


گزارش شده از : تیم خبری بنیاد

Developed By Ali Dasmeh || JOP || Feb 2018